Přehrada…

Minulé léto mě poprosil kamarád abych s ním jel na jednu z nejstarších českých přehrad. On tam dostal za odměnu v práci, pobyt na dva týdny a chtěl rybařit. Sám nemá vlastní loď a proto jsem dostal pozvání se účastnít objevování nové přehrady s ním. První výprava dopadl na mé poměry dobře, ale o té až někdy příště. Tato povedená výprava byla pro mě spíše jen poznávací-ikdyž výsledek dopad líp. Po ní jsem měl vytipovaná dvě místa která byla poměrně hluboko. Proto na konci létaneměla smysl.
To byl pro mě důvod se vrátit na tuto přehradu s ochlazením vody. Nakonec jsem do konce roku zvládnul na tuto vodu uspořádat jen dvě výpravy.
Během první jsem chytil dva menší candátky do 3 kg a vypadalo to že tak výprava i skončí. Asi hodinu před plánovaným koncem jsem se ještě vrátil na místo které jsem prochytával hlavně dopoledne a dočkal jsem se. Na jedné hluboké hraně jsem dostal do nástrahy pořádnou pecku. Po záseku mi bylo hned jasné co se stalo. Bohužel po tvrdé zdolávačce se na hladině vynořil pro mě trofejní candát a při posledním výpadu se mu povedlo zbavit háčků. Bohužel i to k rybařině patří.O to větší chuť jsem měl se na tuto přehradu vrátit.
Ani další výprava nedopadla podle mých představ. Po poměrně chladném období, se značně oteplilo. To nevěštilo nic dobrého-aspoň ne pro candáty. Opět jsem vyrazil na svoje dva fleky. Na jednom jsem hned z rána dostal šlupku do prutu a podařila se mi zdolat štika 93 cm.
Další záběr na sebe nenechal dlouho čekat a podařilo se mi zdolat ještě menší štiku tentokrát 86 cm.Obě ryby se podařilo bez potíží pustit zpět do přehrady. Do konce dne už se mi nepodařilo chytit mimi dva mikro candátky žádnou rybu. Vím že na Českou přehradu jsou takovéto štiky spíš menší průměr, ale v chladných dnech jsem rád za každý slušný záběr.
Jediné co se mi po této výpravě vrylo do paměti bylo, „Tady se budu muset ještě vrátit!“

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů